Najczęściej zadawane pytania

  1. Informacje o dostępnych szczeniakach znajdują się na stronie.
  2. Po wybraniu malucha, proszę o kontakt telefoniczny w celu ustalenia szczegółów.
  3. Następnie proszę o wpłatę zadatku w wysokości 500 zł na konto podane na stronie wpisując w tytule: “zadatek na IMIĘ PIESKA “.
  4. Po wpłacie zadatku proszę o wiadomość SMS z potwierdzeniem wpłaty lub informacją o wpłaceniu zadatku i imieniem pieska
Szczeniak opuszcza hodowlę z wyprawką zawierającą min. kocyk, smycz, obrożę, zabawki, miski oraz worek karmy. Właściwie to brakuje tylko fajnego, niedużego posłanka. Takiego z rondem dookoła, bo yorki lubią na tym rondzie opierać główkę. Poza tym warto kupić podkłady jednorazowe do nauki czystości.
Zaraz po przyjściu do nowego domku zapewne załatwi się gdzieś w kącie. Jeśli będzie to miejsce akceptowalne przez Państwa, proszę położyć w to miejsce matę. Warto wcześniej tę matę ubrudzić tym, co zrobił a następnie postawić szczeniaka i nakłonić, żeby powąchał. Odtąd TO miejsce i TĘ matę będzie kojarzył z toaletą. Nauka zajmuje na ogół 2-3 dni.
Na początku należy zapewnić stały dostęp do wody i suchej karmy.

Przy odbiorze szczeniaka otrzymują Państwo worek karmy, tej samej, którą był karmiony u nas. To ważne, żeby na początku dostawał to samo jedzenie, gdyż ograniczymy w ten sposób ilość zmian w życiu pieska. Jednoczesna zmiana domu i jedzenia może spowodować stres, a nawet rozwolnienie. A jak rozwolnienie to blisko do odwodnienia a to już naprawdę bardzo niebezpieczne.

Kolejna ważna informacja odnośnie częstotliwości i ilości podawanej karmy. U nas szczeniaki mają nieograniczony dostęp nie tylko do wody ale i do karmy. U młodych yorków, zwłaszcza po wyczerpującej zabawie, może nastąpić spadek glukozy we krwi, który w najgorszym wypadku, może skutkować atakiem hipoglikemii.

Więc jak temu zapobiegać? Otóż umożliwić stały dostęp do jedzenia. Szczeniak sam będzie wiedział, kiedy i ile zjeść, aby nie dopuścić do spadku glukozy.
Jak najbardziej - jest to bardzo przyjazna rasa, należy jednak od początku uczyć dziecka właściwego traktowania naszego czworonoga.

Ważne aby bawić się z pieskiem na podłodze. Nie na łóżku, z którego szczeniak może spaść i zrobić sobie krzywdę.

Nie pozwalać na noszenie psiaka - szczególnie młodym dzieciom. On naprawdę łatwo może wypaść i złamać łapkę.

Jeżeli zastosujemy się do powyższych zasad to szczeniak okaże sie fantastycznym pupilem dla dziecka.